Szpital będzie niszczyć dokumentację medyczną pacjentów

03.11.2022   Autor: Mateusz Manthai
---

Archiwalne dokumenty i historie leczenia chorych ze Szpitala Powiatowego w Chodzieży będą zniszczone – informuje lecznica. W związku z tym każdy, kto chciałby odebrać swoją dokumentację medyczną z lat 1999-2001 może to zrobić do połowy listopada.  

– Są to dokumenty przede wszystkim dotyczące pacjentów, którzy byli leczeni w oddziałach szpitalnych. Zgodnie z rozporządzeniem my musimy przechowywać w naszych archiwach te dokumenty ponad 20 lat. Jeśli ten czas minie, przygotowujemy te historie choroby do niszczenia. Dajemy ogłoszenie, ponieważ różnie bywa. Pacjent może potrzebować te historyczne dokumenty - powiedziała Aleksandra Ćwikła, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Chodzieży.
 

Do zniszczenia będą przeznaczone m.in. wyniki badan histopatologicznych z lat 1999-2001, a także wyniki kolonoskopii i gastroskopii. Osoby, których dotyczyły te badania będą musiały zgłosić się osobiście do chodzieskiego szpitala. Dokumenty może także odebrać inna osoba, jednak musi mieć do tego upoważnienie podpisane przez pacjenta. Historie leczenia i wyniki badań można odbierać do 14 listopada. Później zostaną zniszczone.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group