Piła odpowiedzialna społecznie

17.10.2022   Autor: Artur Maras
264---
Miasto zostało laureatem I edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta na Samorząd Społecznie Odpowiedzialny 2022”. Konkurs zorganizowali Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.  

Miasto rywalizowało o nią z 25 innym samorządami z Wielkopolski. Pod uwagę brano przede wszystkim działania samorządów na rzecz tworzenia i wspierania różnego rodzaju oddolnych, społecznych inicjatyw, tworzenie spółdzielni socjalnych oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Członkowie kapituły... 
 
- Którzy przeglądali zgłoszenia od samorządów z całej Wielkopolski, jednoznacznie powiedzieli, że zakres tych wszystkich projektów, które prowadzimy, jak i widoczna, realna, prawdziwa współpraca, są absolutnie wyjątkowe - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Miasto w różnym zakresie dotuje lub współpracuje z blisko 100 stowarzyszeń i fundacji. Dzięki temu na różnego rodzaju wsparcie mogą liczyć osoby słabsze, niepełnosprawne, często zagrożone wykluczeniem społecznym.   
 
- Organizacje realizują zadania z zakresu pomocy społecznej i z zakresu ochrony zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom. Jest też zakres sportu i kultury, turystyki, ochrony środowiska. Tych zadań jest naprawdę dużo - przekonuje Mariola Chełminiak, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Społecznych UM Piły. 
 
Była to pierwsza edycja konkursu i ostatnia dla Piły. Zgodnie z regulaminem zwycięski samorząd nie może brać ponownie udziału w kolejnych edycjach. Piła jako jego laureat, stanie się za to stałym członkiem konkursowej kapituły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group