Wystawa niesłyszących artystów w Pile

12.10.2022   Autor: Redakcja
902---355
Nowa wystawa w galerii Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Będzie można obejrzeć realistyczne konie i portrety nawiązujące w swej estetyce do tradycji surrealistycznych i fowistycznych. Wernisaż w czwartek, 13 października w Galerii Labirynt przy ul. Sikorskiego 33. Wstęp wolny. 

Autorami prac są Łukasz Czuperny i Joanna Wieczorek. Oboje są osobami niesłyszącymi (stracili słuch w bardzo wczesnym dzieciństwie na skutek powikłań pochorobowych). Jest to ich kolejna, wspólna wystawa prezentująca barwny malarski świat, którym udowadniają, że cisza wcale nie oznacza pustki. Wystawa zorganizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, który przypada w ostatnim tygodniu września. Jego celem jest zwrócenie uwagi na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy z jakimi się na co dzień spotykają.

Joanna Wieczorek maluje od 2004 roku. Oprócz tego jej pasją są konie i zawody jeździeckie. W 2014 roku w Jaszkowie zdobyła brązową odznakę w powożeniu. Głównie maluje konie i motywy jeździeckie. W jej twórczości pojawiają się też pejzaże. Zdobywa liczne nagrody i bierze udział w wystawach. Maluje hiperrealistycznie farbami olejnymi na płótnie. 
Łukasz Czuperny rysuje od dziecka i to całe jego życie, i największa pasja. Jego rysunki powstają z milionów maleńkich kresek robionych cienkopisami. Od baśniowych kolorowych portretów trudno jest widzom odwrócić wzrok. 

Dodatkową atrakcją będzie występ wokalistek z MDK Iskra prowadzonych przez Iwonę i Tomasza Brandenburgerów. Zaśpiewają: Agata Brandenburger, Larisa Grams, Magdalena Sobotka, Martyna Speyer i Zuzanna Weinstok.

fot. i opr. Galeria Labirynt 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group