Niepełnosprawni na wybiegu

27.09.2022   Autor: Artur Maras
1378---
W piątek niecodzienny pokaz odbył się w hotelu Arche w Pile. W trakcie charytatywnej imprezy zbierano pieniądze na rehabilitację uczestników pokazu.  
 
Dzieciaki i młodzież na wybiegu czuli się jak ryba w wodzie.  
 
- Ja tam nie mam w ogóle stresu. Nie przejmuje się tym idę po prostu na przód. Ludzie się cieszą i mają frajdę a my pokazujemy się jak najlepiej - zapewnia Marcin, uczestnik pokazu. 
 
Aby tak było, niepełnosprawni uczestnicy pokazu, od kilku tygodni wytrwale przygotowywali się do tego wielkiego dnia.  
 
- Były próby w domu chodzenia. Dostałyśmy podkłady muzyczne i na jakiej zasadzie córka do czego i jakich piosenek ma ćwiczyć - mówi Aneta Majka, mama uczestniczki pokazu.  
 
Potem już tylko wybór stylizacji. Ubrania ufundowała jedna z polskich sieci odzieżowych, ostatnie przygotowania i można było wyjść na wybieg. Najmłodszy model miał 3 lata, a najstarsza modelka 28.  
 
- Chcemy pokazać, że niepełnosprawni są tak samo ludźmi jak wszyscy, że nie ma dla nich żadnych granic - przekonuje Natalia Kuszel, uczestniczka pokazu. 

 
 
Na wybiegu wystąpiły osoby skupione wokół założonej niedawno w Złotowie agencji modelingu dla osób niepełnosprawnych.  
 
- Kiedy nie mogłam być bardzo aktywna z powodu operacji na oczy, narodził się pomysł z utworzeniem tej agencji, a wcześniej na jednej z wystaw, której autorem jest współorganizator tego pokazu pani Wanda Bihun, postanowiłyśmy zrobić pokaz mody - tłumaczy Karolina Bąkowska, współorganizatorka pokazu.  
 
Publiczność dopingowała niepełnosprawnych uczestników pokazu, które są modelami... 
 
- Wydawać by się mogło, że trudnymi, a jest wręcz odwrotnie. To są osoby spontaniczne, wesołe, smutne. Przede wszystkim są sobą - zapewnia Wanda Bihun, współorganizatorka pokazu. 
 
W trakcie imprezy licytowano także obrazy namalowane przez 13-letnią Wanessę Bąkowską z zespołem Downa. Zebrane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na rehabilitację dziewczynki i jej niepełnosprawnego rodzeństwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group