W Szkole Podstawowej nr 2 w Pile wreszcie dobra woda

23.09.2022   Autor: Artur Maras
---375
Woda w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Roosevelta w Pile nie jest już skażona – tak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez sanepid. Uczniowie wrócą więc w szkolne mury w poniedziałek. Dotąd zajęcia odbywały się zdalnie lub w sąsiednim budynku. 
 
- Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia oznaczamy ogólna liczbę bakterii, bakterie z grupy Coli, Escherichia coli i enterokoki kałowe. 19 września pobraliśmy wodę do badan i dzisiaj, 22. otrzymałam komplet wyników, orzeczenie: woda nadaje się do spożycia. Nie ma żadnej bakterii. Wszelkie naprawcze działania przyniosły skutek - mówi Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 
 
Po tym jak pod koniec sierpnia w trakcie rutynowych badań wykryto w wodzie niebezpieczne dla zdrowia bakterie, robotnicy płukali cały system wysokim stężeniem chloru. Działania nie przynosiły jednak zamierzonego efektu. Ponowne badania wciąż wykazywały w instalacji sanitarnej obecność bakterii.
Z tego powodu uczniowie nie wrócili po wakacjach do szkoły. Nauczyciele zorganizowali dla klas 5-8 nauczanie zdalne. Dla klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, zajęcia odbywały się w budynku sąsiedniej szkoły przy ul. Bydgoskiej.

W poniedziałek w szkolne mury wróci ponad 930 uczniów oraz 80 przedszkolaków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group