Narodowy dzień sportu w Wałczu

19.09.2022   Autor: Kamil Kończewski
---19
Była to promocja aktywnego trybu życia oraz zachęta do uprawiania różnych dyscyplin oferowanych przez wałecki MOSIR.  
 
Trenerzy fitness, sztuk walki, kajakarstwa oraz street Work outu w niedzielę od rana udzielali instrukcji wałczanom. Przekonywali, że aktywność fizyczna może być alternatywą na przyjemne i pożyteczne spędzanie wolnego czasu.  
 
- Jest to promocja wszystkich sportów, które u nas w Wałczu odbywają się, dzieją się na co dzień. I tak naprawdę dzisiaj skupiliśmy się, aby na sportowo, fitnessowo tutaj przeprowadzić bardzo dużo treningów - mówi Aleksandra Szczepanek, dyrektor MOSIR w Wałczu. 
 
Wałecki MOSiR ma szczególnie bogatą ofertę dla seniorów. Dla pań prowadzone są zajęcia klasycznego fitnessu, a także nowych odmian tej dyscypliny, gdzie używa się różnych przyrządów. 

 
- Czuję się zdrowsza, bardziej zrelaksowana. Nie wspominam, że sylwetka się trochę poprawia. Czuję się lepiej. Bo tej pory bolał mnie kręgosłup. A jednak one powodują, że człowiek taki rozluźniony, rozciągnięty i miła atmosfera. To też dużo daje - przekonują wałczanki. 
 
Szczególnym zainteresowaniem wałczan cieszyła się prezentacja zupełnie nowej dyscypliny sportu jaką jest street Work out. To połączenie gimnastyki oraz ćwiczeń siłowych. Równolegle z prezentacją bogatej oferty MOSiRu odbywały się również turnieje piłki nożnej i koszykówki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group