31 półmaraton Sygnify Piła. Będą utrudnienia w ruchu

02.09.2022   Autor: Redakcja
732---380
Na starcie stanie około 1200 biegaczy. Będą mieli do pokonania ponad 21 kilometrów. Tym razem trasa półmaratonu została zmodyfikowana.

Miasto wyremontowało ul. Paderewskiego, przez co biegaczom będzie łatwiej biec, a na pewno będzie bezpieczniej.

Organizatorzy biegu zadbali też o mieszkańców Jadwiżyna, którzy w poprzednich latach podczas półmaratonu nie mogli się wydostać z osiedla. Z trasy wyłączone zostały, na prośbę policji, ulice Philipsa, Śniadeckich i Łączna. Aby zachować dystans wydłużono odcinek na al. Powstańców Wielkopolskich oraz przesunięto linię startową. Nowa trasa biegu uzyskała atest na 5 lat.

Kierowcy z utrudnieniami muszą się liczyć w tę niedzielę od godz. 9.30 do 14.30. Policjanci będą na bieżąco regulować ruch i kierować pojazdy najbliższymi objazdami. Choć jak przyznają sami funkcjonariusze tego dnia najlepiej zaplanować podróż wcześniej i korzystać z alternatywnych tras przejazdu. Z kolei jak informuje MZK w Pile w godz. od 10.00 do 14.00 z powodu zamknięcia głównych ulic Piły autobusy nie będą kursować.
Na medalach i koszulkach w tym roku pojawi się wizerunek – mistrza Polski w maratonie Piotra Pobłockiego, który wygrał pierwszy i trzeci bieg “Pilska Piętnastka”.  Oprócz biegu głównego będzie też bieg VIP-ów oraz dzieci i to na dwóch dystansach. Młodsze pobiegną 800 metrów, a starsze będą miały do pokonania dystans 1300 metrów. Zapisać się na te biegi będzie można nawet przed startem.