Rockowe brzmienia na Stadionie Powiatowym w Pile

29.07.2022   Autor: Redakcja
944---1975
W sobotę, 30 lipca, na Stadionie Powiatowym w Pile, odbędzie się koncert pn. Rock Scena Powiatu Pilskiego. Wystąpią Kil Folins, The G[h]ost, Ribs in Coke i Alter Ego. A od godz. 22.30 rockowa dyskoteka Krzysztofa Belaka. 

To jedno z niewielu wydarzeń rockowych w Pile w ciągu ostatnich lat. - Tym razem, w sobotę, Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile udostępniamy naszym zespołom rockowym i będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, na które już dziś serdecznie zapraszam – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Jako pierwsi na scenę o godz. 17.00 wyjdą muzycy z zespołu Kil Folins. O godz. 18.15 zagrają The G[h]ost, pół godziny później Ribs in Coke, a o godz. 21.00 Alter Ego. Po ostatnim koncercie rockowa dyskoteka, którą poprowadzi znany pilski DJ Krzysztof Belak
Kil Folins - przewrotne i sarkastyczne teksty, wpadające w ucho gitarowe riffy, nieustający groove i eksplozja scenicznej energii, to recepta na piosenki spod znaku Kil Folins. Grunge Rock bezkompromisowy jak uśmiech Phila Collinsa. Zespół występuje w składzie:
Bartosz Wodarkiewicz - wokal + gitara,
Sławomir  Kotarski - gitara,
Robert Kania - bas,
Przemek Zdunek - perkusja.
 
Alter Ego – zespół reaktywowany po 30 latach ponownie wystąpi z własnym repertuarem. Gra utwory z pogranicza Rocka Alternatywnego. Skład:
Ryszard Zawadzki – klawisze,
Zbigniew Kruk – perkusja,
Remigiusz Michelus – gitara,
Jacek Nowakowski – gitara ,
Paweł Holeksa – bas.
 
Ribs in Coke - emocjonalnie szczery zespół rockowy, o mocnym brzmieniu i niepretensjonalnie świeżym podejściu do gatunku. Grupa pięciu muzyków wywodzących się z różnych innych projektów, mająca na koncie koncerty na małych i dużych scenach z wielkimi polskiej branży muzycznej. Komponując własną muzykę opierają się na wyszukanych brzmieniach gitar czy mocnej i zgranej sekcji. Niebanalne teksty pisane w naszym polskim, ojczystym języku oddają w pełni odbiór świata widzianego oczami wokalisty. Ribs in Coke to kombinacja pięciu charakterów, które choć tak różne, łączy jedno..... muzyka. W mocno stabilnym składzie od kilku lat:
Bartosz Kułaczewski - wokal,
Andrzej Kossewski – bas,
Darek Powchowicz - gitara,
Daniel Olesiński - gitara,
Wiesław Olszewski - perkusja.
 
The G[H]OST   - zespół the G[H]OST powstał w 2006 roku w Gostyniu (woj. wielkopolskie) z inicjatywy obecnego wokalisty Mariana Szulczyńskiego. Nazwa grupy powiązana jest ze słowem ghost (ang. duch) i miastem, w którym została powołana do życia (stąd opcjonalne H w nawiasach). "Gostyńskie duchy" są znakomitym przykładem powiedzenia „muzyka łączy pokolenia” m.in. z uwagi na fakt, że grają w nich ojciec ze synem, jednak zróżnicowanie wieku pomiędzy członkami nie ma wpływu na muzycznego ducha grupy :-) Na scenie the G[H]OST prezentuje wyłącznie autorską muzykę. Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty ROCK, jednak można w nim odnaleźć również inne style muzyczne jak elementy bluesa, czy metalu. W dorobku posiadają 20 kawałków, których autorami muzyki/tekstu są wspomniani Marian (ojciec) i Mateusz (syn) Szulczyńscy. W 2011 roku 10 kompozycji zarejestrowanych zostało na pierwszym albumie pt. „Szuflada wspomnień” wydanym przez wydawnictwo SFeRa (portal MegaTotal). W skład zespołu wchodzą:
Marian Szulczyński - wokal,
Mateusz Szulczyński - gitara,
Bartosz Baldys - gitara,
Łukasz Łoza – bas,
Marek Żeromski – perkusja.
 
Organizatorami wydarzenia są: powiat pilski i Stowarzyszenie Muzyki Alternatywnej "Piła Elektryczna".

fot. Ribs in Coke
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group