Pilski Bank Żywności rozdaje kuchenki potrzebującym

22.07.2022   Autor: Artur Maras
---

150 kuchenek mikrofalowych i kilka lodówek trafiło do Banku Żywności w Pile. Sprzęt AGD został przekazany organizacjom wspomagającym uchodźców z Ukrainy.  

Mikrofalówki i lodówki dał jeden z dużych producentów sprzętu AGD. Firma wcześniej wycofała się z rosyjskiego rynku.  -Jeden z banków, w tym przypadku bank olsztyński zwrócił się z informacją, że mają dużą darowiznę. Ta informacja trafiła do Federacji Banków żywności, poprzez nią trwał nabór kto ma zapotrzebowanie na taki sprzęt - powiedział Emil Żerebiło z Banku Żywności w Pile. 
 

Do Piły przyjechało 150 kuchenek i 6 lodówek. Sprzęt trafił do samorządów i organizacji, które zajmują się uchodźcami z objętej wojną Ukrainy. Po 2 mikrofalówki dostały: były dom dziecka w Szamocinie i Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży -Oni tylko śniadania i kolacje robią sobie samodzielnie. Na pewno do tego, co przyniosą sobie z marketów czy do tego co sobie sami przygotują i przechowają może mieć użyteczność - tłumaczy starosta chodzieski Mirosław Juraszek

Do wydania jest jeszcze 20 kuchenek. Wartość przekazanego sprzętu przekracza 50 tysięcy złotych.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group