Studenci i uczniowie rozpoczęli wakacje z wojskiem

18.07.2022   Autor: Redakcja
1031---199
80 młodych ludzi z Wielkopolski i województwa lubuskiego rozpoczęło "wakacje z WOT". Letni czas poświęcają na szkolenie wojskowe. Chcą zostać żołnierzami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Wakacje z WOT” to szkolenie podstawowe, jakie 12 WBOT prowadzi cyklicznie w ciągu roku. Rekruci to pełnoletni uczniowie oraz studenci. Po szkoleniu trafią w wszystkich jednostek WOT w tym i Dolaszewa, gdzie stacjonuje 122 batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. 

- Rekruci, dopełnili w piątek ostatnich formalności i po raz pierwszy włożyli mundury oraz otrzymali sprzęt niezbędny do szkolenia. W kolejnych dniach czeka ich sprawdzian z wychowania fizycznego. Dowódcy chcą sprawdzić, z jaką formą rekruci przystępują do szkolenia. „Szesnastka” skierowana jest do osób, które dotąd nie miały styczności ze służbą wojskową - mówi por. Anna Jasińska-Pawlikowska, rzecznik 12 WBOT. 

Przyszli terytorialsi odbędą intensywny, kilkunastogodzinny trening. Muszą zaznajomić się z bezpiecznym i efektywnym posługiwaniem bronią a także poznać podstawy taktyki. Instruktorzy kładą również akcent na pierwszą pomoc medyczną na polu walki.
- Ochotnicy będą ewakuować rannego i pracować z mapą. Zanim żołnierze złożą uroczystą przysięgę wojskową w Zielonej Górze, muszą przystąpić do egzaminu z pętli taktycznej. Podczas tego sprawdzianu, dowódcy obserwują, czego rekruci nauczyli się podczas szkolenia. Oczywiście „szesnastka” to dopiero początek pracy, jaką muszą wykonać rekruci. Po złożeniu przysięgi, terytorialsi będą kształcić się jeszcze 3 lata, nim osiągną gotowość bojową - przypomina rzeczniczka 12 WBOT. 

Kolejny nabór na „Wakacje z WOT” już 19. sierpnia. Najprościej umówić się z rekruterem poprzez TĘ STRONĘ. 

fot. 12 WBOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group