W Wieleniu powstaje mediateka

27.05.2022   Autor: Mateusz Manthai
---78

Mediateka powstaje w Wieleniu. W nowoczesnym budynku znajdzie się miejsce na laboratoria naukowe i kino. Centrum ma łączyć funkcje oświatową i rozrywkową. Budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.  


 – To jest przede wszystkim nowe rozdanie dla Wielenia. To jest obiekt, na który po konsultacjach społecznych, przeprowadzonych w ramach lokalnego programu rewitalizacji czekają mieszkańcy. Po wielu latach do Wielenia powróci kino. To podstawa tego obiektu. Powstają także nowe miejsca na nowe działania. Będzie biblioteka XXI wieku, będzie pracownia nowoczesnych technologii, będzie centrum współpracy wielopokoleniowej - mówi Marcin Waśko, dyrektor Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu

A także kawiarenka oraz poradnia psychologiczna wraz z Centrum Pomocy Rodzinie. Mediateka ma być nowym ośrodkiem kulturalnym miasta. Z obiektu będą korzystać przede wszystkim uczniowie tutejszych szkół. Popołudniami kompleks będzie udostępniony pozostałym mieszkańcom gminy. Budowa mediateki to koszt blisko 12 milionów złotych. 70 proc. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group