Pieniądze na lokalne drogi

02.05.2022   Autor: Redakcja
---
234 mln złotych - tyle pieniędzy trafi w tym roku do Wielkopolski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda w tym tygodniu podpisał umowy na dotacje rządowe z samorządami naszego regionu na remonty dróg lokalnych.   
 
- Dróg lokalnych, które są bardzo ważne dla mieszkańców, bo najczęściej uczęszczają właśnie tymi drogami, do szkoły, do pracy czy przemieszczają się między miejscowościami a z jednej strony oczywiście bezpieczeństwo, komfort, a z drugiej strony są to też często drogi, które otwierają inwestycje. Dają impuls inwestycyjny do terenów, na których po roku, dwóch widać, że już tam powstają zakłady pracy, fabryki, przedsiębiorcy tam inwestują - mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.
 
Wojewoda wielkopolski podpisał umowy na dotacje z samorządowcami z powiatów złotowskiego i pilskiego. Trafi tu 7 mln zł na remonty dróg m.in. w Okonku, Zakrzewie, Jastrowiu, Złotowie czy Wyrzysku. Rządowy program jest realizowany od 2016 roku. Do tej pory dzięki tym dotacjom wyremontowano w całym województwie niemal tysiąc dróg.  
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group