Pościg policyjny za BMW X5. Kierowca miał ponad 3 kg amfetaminy

14.04.2022   Autor: Redakcja
1390---467
Kierowcę BMW X5 ujęła pilska policja w pościgu drogowym. 36-letni mieszkaniec gminy Szydłowo nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca miał przy sobie ponad 3,3 kg amfetaminy. 

W nocy z 12 na 13 marca 36-letni mieszkaniec gminy Szydłowo nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Drogówka ruszyła w pościg za uciekającym BMW X5.

- Mężczyzna jadąc od obwodnicy Piły przy al. Poznańskiej do miejscowości Nowa Łubianka popełnił szereg wykroczeń drogowych takich jak m.in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jazdę pod prąd i wielokrotne przekraczanie linii ciągłych. Kierujący BMW skręcił w drogę prowadzącą do miejscowości Krępsko, a kilkaset metrów dalej w leśne dukty, gdzie policjanci stracili z nim wzrokowy kontakt.
O zdarzeniu zostali poinformowani pozostali policjanci w służbie oraz zespół kryminalny, który rozpoczął poszukiwania mężczyzny. W trakcie działań funkcjonariusze ustalili tożsamość kierującego, który został zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Krzyż Wielkopolski
- relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Mundurowi znaleźli przy 36-latku ponad 3,3 kilograma amfetaminy, 302 sztuki tabletek ecstazy oraz kilkadziesiąt gramów marihuany. 

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ramach prowadzenia sprawy zatrzymali kolejnych 7 osób, które były bezpośrednio powiązane z 36-latkiem i jego narkotykowym biznesem. Kryminalni zabezpieczyli ostatecznie ponad 6,5 kilograma amfetaminy, 650 tabletek ecstasy, kilkadziesiąt gramów marihuany oraz innych substancji narkotycznych. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 140 tysięcy złotych - dodaje rzecznik pilskiej policji.
Funkcjonariusze ostatecznie dotarli do 19 podejrzanych. Są to mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wśród nich jest 36-letni mężczyzna oraz trzech jego głównych klientów, którzy kupowali od niego narkotyki i zajmowali się ich dalszą dystrybucją.

- Mężczyzna, od którego rozpoczęła się sprawa usłyszał na chwilę obecną 6 zarzutów związanych z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, wprowadzaniem ich do obrotu, odpłatnym i nieodpłatnym udzielaniem oraz niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant. 

Dodatkowo sąd wobec kierowcy BMW orzekł karę grzywny w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Wyrok w tej sprawie czeka na uprawomocnienie.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group