Prowadził pod wpływem narkotyków. Więcej miał w kieszeni

07.04.2022   Autor: Redakcja
---750

Policjanci w Wysokiej zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo posiadał przy sobie kolejne porcje narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

-W nocy z wtorku na środę policjanci pełnili służbę na terenie gminy. Chwilę przed godziną 1, zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, którym kierował 36-letni mężczyzna. Mundurowi zauważyli od samego początku, że kierowca był mocno zestresowany. Kilkukrotnie nerwowo chwytał za kieszeń od kurtki, co wzbudziło jeszcze większe podejrzenie u funkcjonariuszy - relacjonuje oficer prasowy KPP w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym organizmie, które potwierdziło, że mężczyzna był trzeźwy. -W dalszej części kontroli przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. 36-latek w kieszeni swojej kurtki posiadał dwa woreczki strunowe z zawartością marihuany oraz amfetaminy - dodaje Zeszot. 

Mężczyzna został zatrzymany. W związku z podejrzeniem, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających został zabrany na specjalistyczne badania. Ich wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w organizmie.

36-letni mieszkaniec gminy Wysoka usłyszał już zarzuty. Odpowie przede wszystkim za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków. 

opr. i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group