Mariusz Szczygieł w Pile

04.04.2022   Autor: Artur Maras
---

Znany pisarz i reporter, spotka się z mieszkańcami Piły we wtorek 5 kwietnia o godz. 19 w Regionalnym Centrum Kultury przy placu Staszica. Wstęp wolny.  

-Klub Dialog od wielu lat prowadzi różne spotkania autorskie i uważam, że jest to wyjątkowa osoba. Przyjedzie ze swoja ostatnią książką. To jego osobisty przewodnik po Pradze. Będzie pokazywał także zdjęcia z tej książki. Będzie o Pradze opowiadał, ale nie tylko. Przecież kilka lat temu powstała książka “Nie ma”, która została książka 20-lecia w Polsce - powiedziała Ewa Winnicka z Regionalnego Centrum Kultury w Pile. 

Jak zapewnia sam autor, choć jego dusza od dawna mieszka w Pradze, nie będzie to tylko i wyłącznie spotkanie dla Czechofilów takich jak on, a po prostu okazja do porozmawiania o literaturze. Książki Mariusza Szczygła wydano w 21 krajach. Większość z nich otrzymała liczne nagrody, w tym m. in. Europejską Nagrodę Książkową za Gottland oraz Nagrody Literackie Nike. Wtorkowe spotkanie z pisarzem rozpocznie w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group