Atak Rosji na Ukrainę. Reakcje w regionie

24.02.2022   Autor: Redakcja
1905---131
W nocy doszło do ataku Rosji na Ukrainę. Wiele osób z naszego regionu zareagowało w mediach społecznościowych dodając do zdjęć profilowych ukraińską flagę lub wstawiając posty solidaryzujące się zaatakowanym narodem ukraińskim. Wiele samorządów zapowiedziało pomoc. Jej szczegóły poznamy podczas zwoływanych konferencji prasowych.

W Pile o godz. 10.00 rozpoczęło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie pomocy dla obywateli Ukrainy.Na godz. 12.00 zapowiadana jest konferencja prasowa w tej sprawie. Podobna konferencja będzie miała miejsce również w Złotowie.

Samorządy przygotowują się również do możliwego przyjęcia uchodźców z Ukrainy, uciekających przed wojną. Piła jest w stanie przyjąć kilkaset osób. Ukraińcy mogą liczyć na wsparcie Wałcza. Ponad 10% jego mieszkańców ma ukraińskie korzenie. Możliwość przyjęcia uchodźców zapowiedziały również powiat chodzieski oraz miasto Czarnków. Więcej pisaliśmy o tym w tym miejscu

Radny wojewódzki PiS Adam Bogrycewicz w piśmie do władz samorządu województwa wielkopolskiego złożył interpelację w sprawie pomocy dla Ukrainy. Dotyczyć ma ona zwłaszcza obwodu charkowskiego, z którym bezpośrednio współpracuje województwo wielkopolskie. 

Marszałek Marek Woźniak we wpisie w mediach społecznościowych wyraził solidarność z zaatakowanymi. Przed Urzędem Marszałkowskim wywieszono flagę Ukrainy. 


Podobnie wyraził się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, aktualizując swoje zdjęcie w mediach społecznościowych oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski


Również władze Trzcianki wywiesiły przed urzędem ukraińską flagę. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group