Nowe wozy dla OSP z regionu

20.01.2022   Autor: News4Media
588---45
Znana jest już lista jednostek ochotniczych staży pożarnych, które otrzymają nowe samochody. To lekkie, średnie i ciężkie wozy ratowniczo-gaśnicze.

Na liście przedstawionej przez MSWiA znajduje się 456 pozycji. Każda z wymienionych tam jednostek może liczyć w tym roku na rządowe dofinansowanie przy zakupie sprzętu. Łącznie na ten cel przeznaczono 175 milionów złotych. Ponad 164 mln to środki z budżetu państwa i dotacje z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe pieniądze pochodzą z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

- Do jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu to około 383 miliony złotych - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Co z wkładem własnym potrzebnym do kupienia sprzętu? OSP radzą sobie z tym na różne sposoby. Na przykład ochotnicy z województwa zachodniopomorskiego otrzymają 15 wozów. Kupno niektórych z nich będzie dodatkowo współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W innych przypadkach potrzebne pieniądze dołożą gminy. Ale są także sytuacje, w których o wkład własny zadbała sama OSP.

W naszym regionie dwa ciężkie wozy trafią do OSP Zelgniewo i OSP Osiek w powiecie pilskim. Średnie wozy otrzyma OSP Krajenka, OSP Kleszczyna i OSP Jastrowie z powiatu złotowskiego. 

fot. archiwum - OSP Kaczory 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group