12 nietrzeźwych kierowców zatrzymała pilska policja

18.10.2021   Autor: Redakcja
854---963

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas minionego weekendu zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mając w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkoholu spowodował kolizję i próbował uciec. 

-Funkcjonariusze podczas weekendu, w trakcie pełnionych służb ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących, którzy poruszali się po drogach miasta Piły, gminy Kaczory, Łobżenicy i Białośliwia. Najbardziej nieodpowiedzialnym okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Kaczory, który nie tylko poruszał się swoim pojazdem mając we krwi ponad 3,5 promila alkoholu, ale również doprowadził do kolizji z innym samochodem, a następnie próbował oddalić się z miejsca zdarzenia - informuje rzecznik prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot

Na miejscu kolizji policjanci znaleźli porzucony w rowie samochód marki Citroen. Jak się okazało, nietrzeźwy kierowca poruszając się po drodze w kierunku Śmiłowa uderzył w poprzedzający go samochód. Chcąc uciec z miejsca zdarzenia przejechał przez teren pobliskiej stacji paliw. Jechał jednak za szybko, nie opanował pojazdu i w trakcie skręcenia wjechał do rowu. Tam porzucił swój samochód i oddalił się w stronę lasu. Policjanci przeszukali pobliski teren i odnaleźli sprawcę kolizji. 46-letni mieszkaniec gminy Kaczory został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał ponad 3,5 promila.
 

W poniedziałek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Piła przeprowadzili również akcję trzeźwy poranek, podczas której zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale konsekwencje jakie może za sobą nieść jazda na podwójnym gazie mogą być o wiele bardziej tragiczne, alarmują policjanci. 

źródło: KPP Piła
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group