Z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do bydgoskiej

21.09.2021   Autor: Redakcja
509---496
Dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Krzysztof Włodarczyk został nowym biskupem bydgoskim - podała dziś Nuncjatura Apostolska. Powołał go na to stanowisko papież Franciszek. 

Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk ma 60 lat i jest doktorem teologii. Związany był od początku z diecezją koszalińsko-kołobrzeską, a od 5 lat pełnił w niej funkcję biskupa pomocniczego. Dziś otrzymał mianowanie na biskupa bydgoskiego. 

- W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zdobywałem wszystkie dotychczasowe doświadczenia życiowe, edukacyjne, wychowawcze oraz szlify kapłańskie i biskupie. Zabieram więc stąd obfity bagaż. Bardzo miłuję tę diecezję i będę ją niósł w swoim sercu. Wychodzę stąd z nadzieją, ponieważ mam doświadczenie dobrego modelu Kościoła. To, czego uczyłem się przy biskupie Edwardzie, szukania metod dotarcia do człowieka, to wszystko zbieram i zapisują jako gotowe wzorce. Bardzo miłuję tę diecezję i będę ją niósł w swoim sercu - powiedział ks. bp Krzysztof Włodarczyk, nowy biskup bydgoski. - Mam też świadomość, że muszę się teraz przestawić na inne tory, angażując serce i wszystkie siły w pracę w diecezji bydgoskiej - zapowiedział nowy ordynariusz bydgoski. Bardzo się cieszę, że ta nominacja następuję w 100. rocznicę urodzin mojego mistrza duchowego ks. Franciszka Blachnickiego - dodał bp Włodarczyk.
Przypomnijmy: dotychczasowy biskup bydgoski Jan Tyrawa w maju zrezygnował z funkcji w związku z zaniedbaniami jakich miał się dopuścić w sprawach o nadużycia seksualne wobec osób małoletnich ze strony niektórych księży pracujących w diecezji bydgoskiej. 

fot. diecezja koszalińsko-kołobrzeska 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group