Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej w Kotuniu

22.07.2021   Autor: Redakcja
249---331
Wójt gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiolek oraz członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski podpisali umowę na dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej w Kotuniu. Wcześniej nie obyło się bez problemów. 
Mieszkańcy Kotunia długo czekali na ścieżkę rowerową, która w dalszej perspektywie da szansę połączenia się z Piłą. Rok temu gmina Szydłowo miała szansę na uzyskanie dofinansowania na te cel z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pojawiły się jednak problemy, ponieważ przebieg ścieżki nie podobał się kilku mieszkańcom. Pomimo konsultacji złożyli oni pisma do Starostwa Powiatowego w Pile, co mogło opóźnić wydanie pozwolenia na budowę. A to było konieczne do złożenia dokumentacji w celu uzyskania dofinansowania. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tym miejscu. W końcu sprawę udało doprowadzić do szczęśliwego końca i umowa o dofinansowanie stała się faktem. 

-Teraz przed nami przetarg, a następnie najprzyjemniejszy moment całego procesu – budowa ścieżki. Już nie możemy się doczekać - mówi wójt gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek

Ścieżka będzie mieć około 1 km długości. Całkowity kosz projektu przekroczy milion złotych, z czego dofinansowanie z UMWW to blisko 750 tys. zł. 

fot. archiwum/ gmina Szydłowo

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group