Zbieramy na wyprawkę szkolną dzieci w Himalajach

16.07.2021   Autor: Redakcja
873---249
Trwa zbiórka pieniędzy na szkolną wyprawkę dla dzieci z Humli. To jeden z najwyżej położonych na świecie zamieszkałych regionów w Himalajach. W jednej z wiosek mnich buddyjski zajmuje się grupą dzieci. Wspiera go też pilskie Stowarzyszenie Agama.

Stowarzyszenie Agama z Piły kilka lat temu rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na polepszenie warunków życia nepalskich sierot żyjących w klasztorze buddyjskim w Katmandu.Później wsparciem pilan zostały objęte dzieci z Humli. To jeden z najwyżej położonych zamieszkałych regionów w Himalajach. Miejscowymi dziećmi zajmuje się mnich buddyjski, który dba też o ich edukację. 

W Nepalu od wielu tygodni trwa lockdown w związku z koronawirusem, a co za tym idzie nie ma też turystów, no i brakuje im pieniędzy dosłownie na wszystko. Polacy więc zorganizowali zbiórkę na wyprawki szkolne dla tych dzieci. 
- Już niedługo dzieciaki z Humli wrócą do szkoły. Potrzebują plecaków, mundurków szkolnych, książek, zeszytów, przyborów szkolnych i wielu innych rzeczy. Każda nawet najmniejsza wpłata pomoże im w zakupie potrzebnych rzeczy, a darczyńcy mogą liczyć na ich wdzięczność - mówi Patrycja Sujkowska, organizatorka zbiórki. 

ABY WESPRZEĆ DZIECI Z HUMLI WYSTARCZY KLIKNĄĆ TU 

Do Humli dotarła też niedawno paczka z butami i ubraniami dla dzieci. Przez ostatni rok paczki nie dochodziły do Nepalu. Nie jest to jednak opłacalne, bo oprócz wysokich kosztów przesyłki, Nepal żąda też cła, które często jest wyższe, niż zawartość paczki, dlatego pilanie wspierają dzieci wysyłając gotówkę. 

fot. Thinley Dorje Lama

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group