Ponad 23,5 mln zł na Centrum Edukacji Zawodowej

26.06.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1288---608
Ponad 23,5 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego otrzymał powiat pilski na budowę nowoczesnego Centrum Edukacji Zawodowej, które powstanie przy ul. Ceglanej w Pile.

Choć konferencja rozpoczęła się od zgrzytu na linii Adam Bogrycewicz (radny sejmiku), a Paulina Stochniałek (zarząd województwa)...

Pani członek zarządu nie życzy sobie mojej obecności.
To jest nasz ostracyzm wobec zachowania, wobec postawy pana Adama.

To udało się podpisać umowy na dofinansowanie budowy nowoczesnego Centrum Edukacji Zawodowej. Wartość inwestycji to blisko 27 mln zł, uzyskane z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie to ponad 23,5 mln. A wszystko po to, by przywrócić do łask szkolenie zawodowe.

 - Żeby młodzież dzisiaj nie była straszona tym, że jak się nie będzie uczyć, to trafi do szkoły zawodowej. To nie tylko nie jest żaden wstyd, ale to jest nauka zawodu, to jest miejsce, w którym można zdobywać kompetencje, umiejętności i można zdobywać zawód - tłumaczy Paulina Stochniałek, członkini zarządu województwa wielkopolskiego

A to jak wiadomo może być kluczowe dla przyszłości młodych ludzi. Problem w tym, żeby kształcenie praktyczne odbywało się na poziomie równie zaawansowanym technologicznie, jak choćby przyszła praca w zakładzie produkcyjnym.

Mówią o tym przedsiębiorcy, mówią sami uczniowie, że chcą pracować, uczyć się w miejscach nowoczesnych, żeby później, kiedy pójdą do przedsiębiorstw, pracowali na takim sprzęcie, na którym się nauczyli - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego
I właśnie taką możliwość ma przyszłym pracownikom zapewnić szkolenie w nowoczesnym Centrum Edukacji Zawodowej. Centrum, które ma powstać w ciągu najbliższych 2 lat w miejscu między innymi tej wiaty, składać się będzie z 26 pracowni, które będą funkcjonowały jako fragmenty linii technologicznych.

To przede wszystkim robotyka, automatyka, pneumatyka, projektowanie komputerowe, informatyka, diagnostyka samochodowa, nowoczesne metody i sposoby związane ze spawalnictwem - wymienia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Czyli wszystko to, co występuje na nowoczesnych liniach technologicznych w równie nowoczesnych przedsiębiorstwach. W centrum będzie miejsce także na to, by kształcić pod potrzeby konkretnych zakładów pracy. Swoje zapotrzebowanie na kadrę oficjalnie już złożyło Signify, Investa, Biochemik i Swisspol.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group