Asta Video Fest

Rewitalizacja parku Glinki

10.06.2021   Autor: Mateusz Manthai
174---25
Nowe alejki, ławki i nasadzenia. Tak ma wyglądać park Glinki w Budzyniu po rewitalizacji. Blisko 50-letni skwer już niebawem zmieni się nie do poznania.

- Po załatwieniu wielu innych, ważnych spraw na terenie gminy myślę, że przyszedł czas, żebyśmy zajęli się tą piękną infrastrukturą, którą mamy i którą musimy udoskonalać. Należałoby zrobić gruntowne porządki w naszym parku, bo niestety on wymaga dużych nakładów, żeby doprowadzić go do normalnych standardów użyteczności. Zabraliśmy się za ten temat. Opracowaliśmy wstępną koncepcję - mówi Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia. 
A ta polega na odbudowaniu parku Glinki praktycznie od nowa. Między drzewami powstaną nowe ścieżki spacerowe. Dzieci będą mogły bawić się na placu zabaw, zaś seniorzy odpoczną w specjalnie utworzonej dla nich strefie relaksu. Staw zostanie oczyszczony, a na jego drugim brzegu powstanie amfiteatr. Całość połączy most przerzucony tuż nad lustrem wody. Park oświetlą nowe lampy. Przy wejściu powstanie szalet miejski i punkt gastronomiczny.

Całość może kosztować nawet kilka milionów złotych. Burmistrz Budzynia wystąpi o dofinansowanie dla tego projektu z Krajowego Planu Odbudowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group