Asta Video Fest

30 gramów amfetaminy w VW zatrzymanym do kontroli

27.04.2021   Autor: Redakcja
493---306
30 gramów amfetaminy miał przy sobie kierowca zatrzymany do kontroli. Ponadto policjanci znaleźli w VW wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe. 

Do zatrzymania doszło w minioną niedzielę w nocy. Podczas patrolu ul. Bydgoskiej w Pile funkcjonariusze jechali za samochodem marki VW. Gdy kierowca zorientował się, że jedzie za nim policyjny radiowóz skręcił gwałtownie na pobliski parking. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić samochód.

- W trakcie czynności ujawnili u pasażera plastikowe pudełko z zawartością ponad 30 gramów amfetaminy. Kierowca natomiast posiadał kolejne 2 gramy. Mając uzasadnione podejrzenie, że kierujący mógł prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, został on zabrany na specjalistyczne badania, które wstępnie potwierdziły obecność amfetaminy w jego organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli w pojeździe elektroniczną wagę oraz woreczki strunowe - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
Zarówno kierujący, 24-letni pilanin oraz jego 18-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Kierujący dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem amfetaminy, zaś 18-latek za udzielanie narkotyków.

Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie. Grozi im do 3 lat więzienia. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group