Zatrzymany dzięki innym kierowcom. Miał 2 promile

14.04.2021   Autor: Redakcja
210---136
W poniedziałek funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i podróżował slalomem po krajowej dziesiątce.

-W poniedziałek policjanci pilskiej drogówki oraz posterunków w Łobżenicy i Wysokiej zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Dwoje z nich prowadziło samochody dostawcze mając blisko promil alkoholu we krwi. Trzeci kierowca slalomem poruszał się po DK nr 10. Świadkowie, którzy widzieli niebezpieczną jazdę kierowcy Renault Megane powiadomili o tym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki. Dodatkowo postanowili wyhamować podejrzany pojazd i uniemożliwić mu dalszą jazdę do czasu przybycia policyjnego patrolu - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile. 
Po zatrzymaniu okazało się, że od kierującego Renault czuć silną woń alkoholu. Świadkowie odebrali mu kluczyki, a przybyli na miejsce policjanci z Wysokiej zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej reakcji pozostałych kierowców 38-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk zakończył swoją niebezpieczną jazdę i trafił w ręce policjantów. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przewidywana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

opr. i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group