Stadion w Budzyniu zyska bieżnię lekkoatletyczną

06.04.2021   Autor: Mateusz Manthai
---814

Rozpoczyna się kolejny etap rozbudowy stadionu miejskiego w Budzyniu. Tym razem powstanie pełnowymiarowa bieżnia, która umożliwi rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim.
 

-W ramach tego zadania jest budowa bieżni lekkoatletycznej. Czeka nas jeszcze budowa tzw. zakoli, które znajdują się za bramkami piłkarskimi, czyli te wszystkie inne elementy do uprawiania lekkiej atletyki: rzutnie, skocznie. To jeszcze przed nami. To jest niejako kolejny etap, na który też będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne. Wartość przetargowa zadania to niecały milion 300 tysięcy złotych. W tym 300 tysięcy złotych dofinansowania tego zadania stricte związanego z budową bieżni lekkoatletycznej - Piotr Jankowski, zastępca burmistrza Budzynia.

Nowa bieżnia będzie miała 400 metrów długości. Prace mają rozpocząć się tuż po świętach i  potrwają do czerwca tego roku. Na stadionie pojawi się również tablica wyświetlająca wyniki. Pieniądze na ten cel udało się pozyskać w ramach programu „Szatnia na medal”. W ciągu ostatnich dwóch lat stadion w Budzyniu zmienił się nie do poznania. Pierwszy etap remontu polegał na przebudowie płyty boiska. Wybudowano instalacje nawadniające i odwadniające. Ustawiono cztery maszty oświetleniowe. Gmina z własnych środków wyremontowała trybuny. Zainstalowano blisko 900 nowych siedzisk. Drugim etapem modernizacji obiektu była budowa chodników, parkingu i ogrodzenia. Według władz miasta stadion w Budzyniu ma się stać centrum sportowym powiatu chodzieskiego. 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group