Pilscy policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców

06.04.2021   Autor: Redakcja
192---320
Podczas okresu świątecznego na terenie powiatu pilskiego nie odnotowano poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie oznacza to jednak, że mundurowi nie mieli pracy. 
W poniedziałek 5 kwietnia pilscy policjanci w godzinach porannych zatrzymali mieszkańca Piły, który kierował samochodem marki Audi. W ramach prowadzonej kontroli drogowej mundurowi zbadali stan trzeźwości 56-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi. Oprócz kary grzywny i utraty prawa jazdy, za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych 33-letni kierujący samochodem marki Audi przejeżdżając przez Grabówno przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Za zbyt szybką jazdę mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Jednym z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się również 32-latek, który na pilskich ulicach kierował Citroenem pomimo obowiązującego zakazu sądowego. Dodatkowo jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

opr. mł asp. Jędrzej Panglisz KPP Piła
fot. News4Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group