Jestem zameldowany - jestem fair!

07.03.2021   Autor: Michał Kępiński
903---117
Wystartowała trzecia edycja akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”. Celem jest zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy Szydłowo. Pomóc ma w tym promowanie wiedzy, że aż 37% kwoty podatku PIT zasila budżet gminy w której jesteśmy zameldowani.

Pierwsze dwie edycje zakończyły się sukcesem, ponad 210 tys. złotych dodatkowego przychodu, który śmiało możemy powiedzieć do Nas trafiło i liczymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. „Jestem zameldowany-jestem fair” to ma być taka moda, niekoniecznie związana z nagrodami, ale nagrody też są po to żeby zachęcić do udziału w tym konkursie. Co ważne konkurs jest nie tylko dla nowych mieszkańców gminy Szydłowo, ale dla wszystkich - wyjaśnia Paweł Kądziela, pomysłodawca akcji, radny Rady Gminy Szydłowo. 

Według szacunków około 30% mieszkańców gminy Szydłowo nie płaci podatku w miejscu zamieszkania, a tym samym z budżetu samorządu ucieka ponad 3 mln złotych. Pieniądze te wystarczyłyby np. na wybudowanie 3 kilometrów dróg osiedlowych, postawienie 270 lamp ulicznych lub powstanie 9 km chodników. By zachęcić mieszkańców do udziału w akcji „Jestem zameldowany-jestem fair” i wskazania w formularzu PIT-37 jako miejsce zamieszkania jednej z miejscowości w gminie Szydłowo przygotowano konkurs. By wziąć w nim udział trzeba wejść na stronę www.pit.szydlowo.pl, wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Do wygrania jest między innymi rower, robot wielofunkcyjny czy oczyszczacz powietrza. Akcja trwa do 10 maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group