Ponad 300 laptopów dla szkół powiatu pilskiego

30.12.2020   Autor: Michał Kępiński
233---50
Ponad 300 laptopów i tabletów do nauki zdalnej trafi do uczniów i nauczycieli szkół o profilu zawodowym prowadzonych przez powiat pilski. Samorząd na ten cel uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

 – Sprzęt ten przede wszystkim będzie służył naszym nauczycielom i uczniom w ich codziennej nauce. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy posiada sprzęt, który spełnia wszystkie kryteria techniczne do takiej nauki. Poza tym nie trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy na przykład w rodzinie wielodzietnej tego sprzętu nie ma wystarczającej ilości - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Szkoły od wiosny z przerwami przeszły na naukę zdalną. To spore wyzwanie dla nauczycieli, jak i samych uczniów. Warunkiem prowadzenia zajęć on-line np. z wykorzystaniem e-materiałów, jest zapewnienie dostępu do komputera. Nie każdy miał jednak taką możliwość. Powiat pilski pozyskał w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego na kształcenie zawodowe młodzieży w ramach zapobiegania i łagodzenia skutków epidemii pieniądze na zakup potrzebnego sprzętu. Laptopy i tablety trafią do 12 placówek: techników i szkół branżowych I stopnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group