Najechał na krawężnik i przewrócił busa. Miał 3 promile

16.11.2020   Autor: Redakcja
499---457
33-letni kierowca prowadził busa mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W Łobżenicy na jednej w z ulic najechał na krawężnik i przewrócił auto na bok. Zatrzymali go funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wysokiej. 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wysokiej kontrolowali osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu pilskiego. Kiedy mundurowi byli w miejscowości Łobżenica zauważyli przewróconego na środku jezdni busa marki Fiat Ducato.

- Policjanci włączyli sygnały świetlne, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia i podbiegli do przewróconego pojazdu. Kierowcę udało się wyciągnąć z jego wnętrza przy pomocy postronnych osób. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica nie odniósł żadnych obrażeń. Podczas rozpytania mężczyzny co do okoliczności zdarzenia, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat więzienia.

fot. OSP Łobżenica 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group