13 nowych przypadków koronawirusa w regionie

30.09.2020   Autor: Redakcja
862---221
Tylko w ciągu ostatniej doby w powiecie pilskim przybyło 8 nowych przypadków koronawirusa. Wielu zakażonych miało objawy i to lekarz pierwszego kontaktu skierował ich na badania. 

Taka sytuacja dotyczy trzech kobiet z powiatu pilskiego. Lekarz skierował na wymaz 40, 59 i 75 latkę. Gdy testy potwiedziły obecność SARS-CoV-2 kobiety trafiły do szpitala. Zakażenie potwierdzono także u dwóch 30 latków, 57 i 59 latka. Zakażony jest też 22-letni mieszkaniec powiatu pilskiego hospitalizowany w Złotowie. 

- To są pojedyncze przypadki, odnotowujemy niestety lawinowy wzrost zakażeń, dlatego prosimy o zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcję rąk i zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej - apeluje Danuta Kmieciak, dyrektor pilskiego sanepidu. 

Zakażenie potwierdzono też u 56-letniego mężczyzny z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który przebywa w izolacji domowej oraz u dwóch osób z powiatu złotowskiego. To 27-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Oboje są hospitalizowani w złotowskim szpitalu. 
W powiecie wałeckim odnotowano dwa przypadki koronawirusa u kobiety i mężczyzny w średnim wieku. Wczoraj informowaliśmy o zakażeniu nauczycielki z jednej z pilskich szkół średnich. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 297 zakażeń:

- powiat pilski - 146 osób  
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 69 osób 
- powiat chodzieski - 24 osoby
- powiat złotowski -14 osób
- powiat wałecki - 44 osoby

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group