Asta Video Fest

Droga Próchnowo - Bronikowo wyremontowana

15.09.2020   Autor: Magdalena Lach
452---34
Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz ewentualny objazd drogi krajowej nr 10. Takie funkcje ma spełniać nowo otwarta droga w gminie Mirosławiec łącząca wsie Próchnowo i Bronikowo.

Do niedawna była utrapieniem dla kierowców. Wąska, z wyrwami i dziurami. Droga powiatowa między Próchnowem a Bronikowem w gminie Mirosławiec wymagała natychmiastowego remontu. Teraz można już tędy jeździć bezpiecznie.

Powstały 4 km nowej drogi. Oprócz jezdni zmodernizowano pobocza, utworzono przejścia dla pieszych, wybudowano przystanki autobusowe, dojazdy do posesji i chodniki. Nowa droga to korzyść nie tylko dla mieszkańców, którzy tędy jeżdżą codzienne.
- Spełnia bardzo ważną rolę, jako droga zapasowa w razie jakiejś katastrofy na drodze wojewódzkiej czy też drodze krajowej. Już takie przypadki były i widzieliśmy jak dużo tutaj TIRów przejeżdża i to trwały cały dzień - tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki. 

Inwestycja kosztowała w sumie ponad 5,5 miliona złotych. Poza środkami z Funduszu Dróg Samorządowych sfinansowano ją z budżetów powiatu wałeckiego, gminy Mirosławiec, Urzędu Marszałkowskiego oraz prowadzącego działalność w Próchnowie prywatnego przedsiębiorcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group