Trwają remonty linii kolejowych

12.09.2020   Autor: Artur Maras
---

Trwa duży remont linii kolejowej na odcinku Piła Główna – Wałcz oraz Piła Główna – Złotów. Wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.
 

Przez prowadzone prace na odcinku Piła Główna – Złotów, do odwołania zamknięto m. in. przejazd kolejowych przecinający ul. Młodych w Pile.
 

- Mam mamę, która tam dalej mieszka, ma 96 lat. Właśnie przyjechałem, zostawiam samochód i idę pieszo tam dalej. Są niepełnosprawni z wózkami, to jest trochę problem. A tak idą dookoła - mówią mieszkańcy Piły. 

Kilkaset metrów dalej znajduje się bowiem Zakład Aktywności Zawodowej. Pracuje tu niemal 80 osób...
 

- Z różnego rodzaju niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym. Wykonujemy szereg różnych zadań. Mamy trzy zasadnicze działy: ogrodniczo porządkowy, opakowania i montażu oraz krawiectwa - wyjaśnia Witek Urbanowicz, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile.
 

Każdego dnia przez prowadzone roboty, wielu z niepełnosprawnych pracowników, nadkłada drogi lub przechodzi wyznaczonym przejściem dla pieszych.
 

- Codziennie trzeba pokonać ten slalom, że tak powiem. Szczególnie na tym odcinku gdzie są tory. Akurat robotnicy, którzy robią ten remont pomagają - mówi Alicja Januchowska – pracownica ZAZ w Pile
 

I tak będzie aż do zakończenia remontu, czyli do 18 września. Podobnie jest w przypadku prac prowadzonych na odcinku Piła Główna-Wałcz. Prace o wartości ponad 5,5 mln złotych prowadzone są na odcinku ponad 5 km.
 

- Na szlaku będzie nowa podsypka, nowe podkłady, będzie wymieniony tor na nowy. Jednocześnie dzięki wymianie płyt przejazdowych na dwóch przejazdach kolejowych, myślę tu o przejazdach w okolicy Dolaszewa i Szydłowa, zwiększy się bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i kolejowym - tłumaczy Radosław Śledziński, rzecznik PLK Poznań.
 

Konieczne było wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej. Pasażerowie wybierający się pociągami relacji na Chojnice, Szczecin czy Świnoujście, muszą liczyć się z utrudnieniami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace zakończą się w połowie października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group