"Operetka na wynos" na pilskich osiedlach

07.09.2020   Autor: Redakcja
885---170
Nie lada gratkę dla mieszkańców pięciu pilskich osiedli mieszkaniowych, przygotowują wspólnie: Operetka Wrocławska, Regionalne Centrum Kultury w Pile i Urząd Miasta Piły.

W ramach projektu "Operetka na wynos" pilanie mieszkający na osiedlach: Śródmieście, Podlasie, Motylewo, Górne i Koszyce, będą mogli obejrzeć spektakle operetkowe, na których program składać się będą utwory największych twórców operetkowych oraz najsłynniejsze szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej.

- Pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł commedii dell'arte. Podobnie jak wędrowne trupy teatralne w XVII w., obieramy za cel dotarcie z operetką do mieszkańców Piły, wprost pod miejsce zamieszkania - argumentują artyści Operetki Wrocławskiej, którzy są autorami projektu "Operetka na wynos".

- "Operetka na wynos" jest projektem prezentowania krótkich koncertów na osiedlach. Taka formuła ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze daje każdemu okazję łatwego i bezpiecznego obcowania z kulturą. Po drugie kultura wyższa staje się impulsem integracji mieszkańców osiedli, na których odbędą się koncerty. Jest to szczególnie ważne w tak trudnym momencie jakim jest pandemia – zauważa Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
- Będziemy mieć pięć koncertów na osiedlach, które będą nagłośnione. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, dla których przygotowane zostaną kolorowanki "Pokoloruj operetkę". Jeśli pomysł się spodoba, to mamy plan realizacji kolejnych takich projektów - podkreśla prezydent Piły Piotr Głowski i dodaje. - Mam więc nadzieję, że pilanie swoją obecnością zagłosują za kontynuacją tego typu projektów.

Terminy koncertów "Operetka na wynos"

8 września
osiedle Śródmieście – godzina 15.00
osiedle Podlasie – godzina 17.00
osiedle Motylewo – godzin 19.00

9 września
osiedle Górne – godzina 16.00
osiedle Koszyce – godzina 18.00
W przypadku pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie koncertów w podanych wyżej terminach, zostaną one przeprowadzone w dniach od 10 do 18 września.

opr. RCK Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group