Asta Video Fest

Nordic walking z historią w tle

27.08.2020   Autor: Czytelnik asta24
449---16
W niedzielne popołudnie 23 sierpnia Nordic Walking Lubasz zorganizował kolejny rajd z cyklu "Nordic walking z historią w tle", w ramach projektu "Od aktywności do odporności". Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego "Działaj Lokalnie 2020" i dofinansowany jest ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania.

Tym razem gościliśmy we wsi Dębe przy historycznym wiatraku. Po powitaniu gości nastąpił pokaz i objaśnienie prawidłowej techniki nordic walking, wspólna rozgrzewka ( z zachowaniem stosownego dystansu społecznego), a następnie marsz urokliwą trasą wijącą się pośród pól i lasów Dębego. Na trasie można było wysłuchać bardzo ciekawych opowieści pana Sławomira Łapawy na temat wiatraka, ukształtowania terenu wsi i okolic, a także podziwiać uroki naszej Małej Ojczyzny.
Na utrudzonych marszem uczestników rajdu czekała kawa i smaczne rogaliki. Wiadomo, że nie samą kawą człowiek żyje, zatem organizatorzy zadbali także o nieco bardziej kaloryczną strawę w postaci zupy gulaszowej. Siedząc na kocach u podnóża wiatraka, słuchając folkowej muzyki, ciesząc oczy widokami z jednego z najwyższych wzniesień w powiecie można było przenieść się w inny wymiar czasu. Była również okazja do zwiedzenia wnętrza wiatraka, w którym zorganizowano wystawę fotograficzną pt. ,,Wiatrak wczoraj i dziś" autorstwa S. Łapawy i M. Kamińskiej-Sokół. Piękne fotografie ukazujące młynarską rodzinę państwa Szypów, mieszkańców Dębego z dawnych lat oraz wiatraka "wczoraj i dziś" wzbudzały dużo emocji wśród zwiedzających. I tak zakończył się dzień z historią w tle.

fot. i opr. M.Kamińska-Sokół, Nordic Walking Lubasz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group