Trzy nowe przypadki SARS-CoV-2. Spływają też wyniki testów wiernych z pilskich parafii

05.08.2020   Autor: Redakcja
1002---149
Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie wałeckim. Zachodniopomorski sanepid podał, że zakażone SARS-CoV-2 zostały dwie kobiety, jedna w średnim wieku, druga starsza oraz mężczyzna. 

Wczoraj informowaliśmy o 6 zakażeniach w powiecie wałeckim. Do zakażeń doszło na weselu i na pogrzebie. 

Zachorowania dotyczą głównie osób uczestniczących w większych spotkaniach rodzinnych. Jednym z nich był pogrzeb w Wałczu, a drugim - wesele w Warszawie - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin wicestarosta Jolanta Wegner.

Tymczasem do pilskiego sanepidu spływają pierwsze wyniki wymazów pobranych od wiernych, którzy mieli kontakt z zakażonymi księżmi. Na razie wśród nich nie ma wyników pozytywnych. 

Przypomnijmy: w miniony piątek informowaliśmy o tym, że czterech księży z Inspektorii św. Wojciecha oraz z sąsiadującej z nią parafii pw. św. Rodziny w Pile ma dodatni wynik na koronawirusa. W związku z tym poddano ich izolacji domowej, a pozostałych kapłanów, świeckich pracowników parafii i wiernych, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt poddano kwarantannie. 
W poniedziałek koronawirusa potwierdzono u księdza z parafii pw. św. Jana Bosko w Pile

- Ten ksiądz był na wakacjach razem z księdzem z inspektorii św. Wojciecha w Pile. 29 lipca o godz. 18.00 odprawiał mszę w kościele przy ul. Libelta w Pile, a od 30 lipca był już w kwarantannie. 3 sierpnia otrzymał wyniki testu. Test był pozytywny - wyjaśnia Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

Po kontakcie z tym księdzem 12 osób przebywa w kwarantannie. Dziś będą mieć robione wymazy. Sanepid apeluje, by stosować się do nakazu zakrywania nosa i ust w sklepach i w komunikacji publicznej. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 130 zakażeń:

- powiat pilski - 43 osoby 
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 59 osób
- powiat chodzieski - 10 osób
- powiat złotowski - 2 osoby
- powiat wałecki - 16 osób 

fot. kaboompics 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group