Kryminalistyka z kryminologią i magisterska ekonomia, czyli studenckie nowości

13.07.2020   Autor: Redakcja
2063---100
Pobieranie, zabezpieczanie i analiza śladów kryminalistycznych, nauka nowoczesnych metod i technik informatycznych w zakresie działalności kryminalistycznej, a także opanowanie sztuki mediacji, negocjacji, rozwiązywania konfliktów – to tylko niektóre umiejętności, jakie zdobędą studenci nowego kierunku KRYMINALISTYKA Z KRYMINOLOGIĄ w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

To pierwsza z tegorocznych nowości w ofercie kierunków studiów, która jest odpowiedzią na problemy związane z bezpieczeństwem publicznym.

- Kierunek będzie doskonale łączył wiedzę akademicką z praktyką, niezbędną w kształceniu przyszłych specjalistów z tego zakresu. Przedmioty są tak skonstruowane, aby zawierały maksymalną ilość treści i zajęć praktycznych, będą to m.in.: taktyka i technika kryminalistyczna, wychowanie fizyczne z elementami samoobrony, organizacja i ewidencja czynności dochodzeniowo-śledczych w policji czy też mechanoskopia, traseologia i osmologia w praktyce kryminalistycznej – podkreśla dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. PUSS.

Przed studentami 3 lata nauki, przez którą przeprowadzi ich specjalistyczna kadra dydaktyczna. To nie tylko wykładowcy z dorobkiem naukowym, ale także eksperci, praktycy z kryminalistyki i kryminologii. Kadra z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w ważnych instytucjach obszaru bezpieczeństwa publicznego – także ze szczebla centralnego i z międzynarodową praktyką.

- Zajęcia będą miały charakter projektowy, terenowy i laboratoryjny. Studenci poznają zasady współpracy z prokuraturą, policją oraz zagadnienia z medycyny sądowej. Nauczą się wykorzystywania wiedzy prawnej w postępowaniu dowodowym, poznają struktury organizacyjne i sposoby funkcjonowania instytucji bezpieczeństwa oraz działania z zakresu interwencji kryzysowej oraz prewencji kryminalnej – dodaje dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. PUSS.

Gdzie mogą zostać zatrudnieni absolwenci kryminalistyki z kryminologią? Przede wszystkim w instytucjach porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz wymiaru sprawiedliwości – m.in. w: policji, służbach specjalnych, więziennictwie, służbach celnych, służbach sądowych, instytucjach szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego, służbach granicznych. Już zatrudnionym, studia na tym kierunku ułatwią z pewnością rozwój kariery zawodowej. Studia prowadzone będą w formie stacjonarnej, w tym utworzona grupa wieczorowa.
EKONOMIA NIE TYLKO DLA EKONOMISTÓW
W tym roku Uczelnia przygotowała jeszcze jedną nowość, na którą czekała spora grupa osób – studia magisterskie na kierunku EKONOMIA. Co ważne, nie jest to oferta tylko dla osób, które ukończyły studia licencjackie, ale także dla tych po studiach inżynierskich. Ten kierunek jest także praktyczny, przygotowujący specjalistów w ramach dwóch specjalności: EKONOMIA MENEDŻERSKA, gdzie pojawią się przedmioty z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwie, m.in. informacją, ryzykiem czy personelem, nowoczesnych metod zarządzania, analizy ekonomiczno-finansowej inwestycji, praktycznych aspektów działalności i finansowania przedsiębiorstwa, czy realizacji i kontroli strategii przedsiębiorstwa.

Na drugiej specjalności RACHUNKOWOŚĆ I DORADZTWO FINANSOWE, studenci zmierzą się z takimi przedmiotami jak m.in.: audyt i kontrola finansowa w przedsiębiorstwie, podstawy doradztwa podatkowego, doradztwo finansowo-ubezpieczeniowe. Nauczą się pracy z popularnymi programami księgowymi, co pozwoli im na właściwe zarządzanie kosztami i wynikami, przygotowanie planów finansowych oraz przeprowadzanie kontroli zarządczej. Absolwenci tej specjalności mogą znaleźć zatrudnienie jako: dyrektorzy finansowi, menedżerowie wszystkich szczebli zarządzania, analitycy finansowi, controllerzy, konsultanci biznesowi i niezależni eksperci w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych.

Warto zaznaczać, że partnerem Uczelni jest Centrum Informacji Księgowej, dlatego też studia doskonale przygotowują do przystąpienia do egzaminu i uzyskania Certyfikatu Księgowego.

- Proces tworzenia studiów był szeroko konsultowany z podmiotami gospodarczymi w regionie, jak również podmiotami administracji państwowej. Naszym celem jest wyposażenie studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które będą cenne na rynku pracy. Sukces absolwentów, to nasz sukces – podkreśla Kierownik Katedry dr Katarzyna Orfin-Tomaszewska.

Studia prowadzone będą w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Wszystkie informacje o pełnej ofercie kierunków i o rekrutacji - http://www.puss.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group