Z Piły do Czech bez przesiadki. Wakacyjny rozkład PKP

01.07.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
716---446
Wakacje pełną parą, a razem z nimi wakacyjny rozkład jazdy. Ten na 2020 rok już obowiązuje. Dla pasażerów podróżujących z Piły lub przez nią, oznacza to szerszy wachlarz możliwości. Między innymi po raz pierwszy możliwość dostania się do Czech bez przesiadki.

Przez Piłę przejeżdża 5 par dodatkowych, wakacyjnych pociągów: TLK Korsarz z Krakowa do Łeby i Ustki, TLK Mierzeja z Lublina do Kołobrzegu przez Koszalin i Ustronie Morskie, TLK Bursztyn z Przemyśla do Kołobrzegu, TLK Orkan z Poznania do Ustki. Oraz piąty TLK Pirat, który połączy Piłę bezpośrednio zarówno z Kołobrzegiem, jak i z czeskim Bohuminem. Warto pamiętać o rezerwacji miejsc.

PKP Intercity wprowadziło od 4 czerwca obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów. Bilety jednorazowe są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia - mówi Agnieszka Serbeńska, biuro prasowe PKP Intercity. 

Jak zawsze podczas wakacji pociąg IC Gwarek z Katowic do Słupska wydłuża swój bieg do Ustki. Wszystko wskazuje na to, że to polskie morze jest najbardziej pożądanym przez turystów kierunkiem podróży, ale i miłośnicy gór nie gardzą pociągami. Ten rok może być jednak wyjątkowy pod wieloma względami, a zagrożenie epidemiczne może powstrzymać część pasażerów przed podróżą pociągiem, jednak nie wszystkich.


Podczas wakacji funkcjonują też połączenia całoroczne: TLK Staszic z Warszawy do Kołobrzegu i Świnoujścia, IC Zefir z Krakowa i Katowic do Kołobrzegu, IC Malczewski z Przemyśla do Kołobrzegu oraz IC Szkuner z Katowic do Słupska, a po 3 lipca do Ustki. A także TLK Kociewie z Gorzowa do Gdyni i TLK Bory Tucholskie z Kostrzyna również do Gdyni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group