Dostarczanie żywności i wynoszenie śmieci to nowe zadania Straży Miejskiej

17.06.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1026---375
Dostarczanie żywności i wynoszenie śmieci. Choć nie brzmi to zbyt ambitnie, to w dużej mierze tak w tej chwili wyglądają zadania Straży Miejskiej, która skupia się na walce z zagrożeniem epidemicznym. Niestety często kosztem interwencji.

Do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego strażników na patrolach nie ujrzymy. Zmieniły się zasady funkcjonowania Straży Miejskiej, która przez ten czas w pewnym zakresie podlega policji. A to wszystko na mocy zarządzenia wojewody wielkopolskiego.

Miał na celu aby strażnicy miejscy dali wsparcie policji właśnie w kwestiach porządkowych dotyczących tych działań. Gdy nie istnieje tutaj potrzeba wsparcia ze strony Straży Miejskiej w danym czasie, w danym momencie, wówczas strażnicy realizują swoje rutynowe czynności - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody. 

Pilska Straż Miejska faktycznie ma teraz zupełnie inne zadania niż zazwyczaj.

Wszystkie nasze działania, które prowadzimy są bezpośrednio związane z wirusem. Dostarczamy mieszkańcom środki żywnościowe, środki spożywcze, dostarczamy posiłki jeżeli jest taka konieczność, dostarczamy lekarstwa. Jeżeli jest taka potrzeba, odbieramy od tych mieszkańców nieczystości, no bo ktoś to musi zrobić - mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile. 
A tych osób w samej Pile zgodnie ze stanem na 15 czerwca jest 14. Na te zadania nakłada się sytuacja kadrowa. W Pile brakuje 10 strażników. Tym samym strażnicy nie mają czasu realizować interwencji zgłaszanych przez mieszkańców. Te są, a przynajmniej powinny być przekazywane policji. Choć nie wszyscy wierzą w sens istnienia tej formacji, to wygląda na to, że na pilskich strażników można jednak liczyć, choćby wtedy, gdy chodzi o dobre uczynki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group