Ponad 11 tys. zł w akcji charytatywnej pn. "Gramy dla Agatki"

15.06.2020   Autor: Redakcja
666---508
Ponad 11 tys. zł udało się zebrać w akcji charytatywnej pn. "Gramy dla Agatki". Pomoc dla niepełnosprawnej dziewczynki zorganizowała spółka "Tarpil". 

- Akcja ta musiała być inna od poprzednich i rozgrywała się głównie na stronach internetowych. Nie zniechęciło to jednak darczyńców, dzięki którym specjalne konto systematycznie rosło - informuje Agnieszka Woźna-Pyszewska z Tarpilu. 

Udało się uzbierać 11.150 złotych i ok. 300 kg plastikowych nakrętek. Pieniądze te są przeznaczone na rehabilitację dziewczynki.

Agata Koc wskutek wylewu, którego doznała w 7 dobie życia ma obniżone napięcie mięśniowe, padaczkę, nie mówi. Przez wieloletnie rehabilitacje rodzicom Agatki i jej samej udało poczynić się wielkie postępy w poruszaniu. W ubiegłym roku ze względu na deformację kończyn Agatka przeszła przez bardzo ciężkie operację obu bioder, nóg, i stóp. W marcu dziewczynka miała koleją operację. Będzie mogła się sprawniej poruszać. Ale aby to nastąpiło musi być systematycznie rehabilitowana. Na to jednak potrzeba pieniędzy. 
Nadal można ja wspierać, a więcej szczegółów na jej stronie na Facebooku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group