Wkrótce ruszy remont al. Niepodległości w Pile

04.06.2020   Autor: Artur Maras
1538---175
Są pieniądze na kolejny etap remontu al. Niepodległości. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na to zadanie. Zakładając, że wszystko zostanie zrealizowane w terminie, kolejnym wyremontowanym odcinkiem tej drogi kierowcy pojadą jeszcze jesienią.

Leżąca w ciągu DK 11 al. Niepodległości łączy Zieloną Dolinę z centrum miasta. Wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła remont dwóch fragmentów tej drogi. Teraz przyszedł czas na kolejny.

- Znajdujemy się w miejscu gdzie, wyjątkowo słabo wygląda nawierzchnia i chodniki. Po dosyć długim czasie konsultacji ale nie będę już tego ponownie oceniać między generalna dyrekcją a gminą Piła, udało się wypracować pewne ostateczne rozwiązania jeśli chodzi o zakres tego remontu - mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, PiS. 

Piła wzięła bowiem na siebie przygotowanie dokumentacji tego remontu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu czeka na zgłoszenia od firm chętnych go zrealizować.

- Termin składania ofert mija 16 czerwca o godzinie 11:15. W zakres wchodzi przebudowa al. Niepodległości od al. Wyzwolenia do Koszalińskiej. Obejmuje to remont nawierzchni, zatok, chodników, przebudowę wszelkich urządzeń infrastruktury technicznej i roboty wykończeniowe - wymienia Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA. 

To pochłonie kilka milionów złotych. Ostateczną kwotę poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Zarząd Dróg i Zieleni w Pile uwzględnił prośby mieszkańców planując sześć przejść dla pieszych w tym jedno przy przedszkolu. Każde z nich będzie doświetlone. Do Mostów Królewskich powstanie także ciąg pieszo-rowerowy.

- Ta komunikacja dla pieszych i rowerzystów zostanie zapewniona po lewej stronie. Tam na większości przebudowanej drogi będzie zarówno ścieżka rowerowa jak i chodnik o szerokości dwóch metrów. W miejscach w których nastąpią przewężenia oraz na odcinku od Różanej Drogi aż do skweru Matek Chrzestnych Powstania Wielkopolskiego będzie wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów - tłumaczy Miron Tadych, dyrektor Zarządu dróg i Zieleni w Pile. 

Firma, która wygra przetarg będzie miała na realizację umowy 134 dni. Remont zakończyłby się więc jesienią. To nie koniec dobrych informacji. 

- Być może jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja uruchomi postępowanie z czwartym ostatnim odcinkiem od al. Wyzwolenia aż do obwodnicy miasta czyli drodze krajowej nr 10 i 11 - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 

Tu jednak trudno mówić jeszcze o konkretach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group