Przedsiębiorcy ruszają na pomoc pilskiemu szpitalowi

30.03.2020   Autor: Michał Kępiński
935---245

Lokalni przedsiębiorcy przyłączają się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Kolejne firmy przekazują pieniądze dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Te mają zostać przeznaczone na zakup respiratorów.

Po zbiórkach na sprzęt ochronny dla personelu medycznego i jedzenie, przyszedł czas na respiratory. Ta akcja, podobnie jak poprzednie, powstała spontanicznie. Z inicjatywy pilskiego przedsiębiorcy. W tych trudnych czasach i w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, od razu odpowiedzieliśmy pozytywnie. Sprawa zaczęła się od tego, że zadzwonił do nas Jerzy Cerba i zapytał, czy chcielibyśmy uczestniczyć w takiej akcji. Tutaj nie było chwili zastanowienia, od razu powiedzieliśmy, że tak, że oczywiście, że też chcemy się przyłączyć do tej super akcji - powiedział Jacek Pionke z firmy Veskez Transport i Spedycja. 

Podobnie zareagowało także i kilka innych firm z różnych branż. Jestem zadowolony, że ludzie wspierają się nawzajem i ci co mogą pomagać, pomagają. Cieszę się bardzo, napawa mnie to tylko optymizmem - dodaje Piotr Jeleń z firmy Deer. 

Respiratory to niezbędny sprzęt dla osób z chorobami układu oddechowego. A to właśnie płuca atakuje koronawirus. Dzięki tej aparaturze chory pacjent może oddychać. Dlatego wyposażenie szpitala w respiratory jest tak istotne. Jestem miło zaskoczony i powiedziałbym, że nawet wzruszony, jeżeli chodzi o inicjatywę przedsiębiorców. Bez jakiejkolwiek zachęty z naszej strony zrobili wewnętrzną akcję i starają się nam przekazać środki finansowe - cieszy się dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański. 

Pieniądze można w dalszym ciągu można wpłacać na specjalne subkonto: PKO BP 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19. A potrzeby są spore. Obecnie pilski szpital prowadzi negocjacje przed zakupem respiratorów, jednak już wiadomo, że cena jednego na pewno nie będzie niższa niż 100 tysiące złotych.​
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group