Koronawirus dotarł do powiatu wałeckiego. W Poznaniu zmarła kolejna osoba

22.03.2020   Autor: Redakcja
Kolejne przepadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Tym razem pozytywny wynik dały testy przeprowadzone na kobiecie, mieszkance powiatu wałeckiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało informację o śmierci 37-latki w poznańskim szpitalu.

Kobieta z powiatu wałeckiego wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii. Przebywała w kwarantannie domowej. Pojawiły się u niej objawy zakażenia - gorączka i kaszel. Przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Obecnie przebywa w izolacji domowej. 

Z kolei w poznańskim szpitalu zmarła 37-latka, która trafiła do lecznicy w stanie ciężkim z chorobami współistniejącymi. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Obecnie lekarze ustalają dokładną przyczynę śmierci kobiety. 

Według stanu z dzisiejszego poranka w powiecie pilskim cztery dotąd hospitalizowane osoby powróciły zdrowe do domów. Obecnie żadna osoba nie jest poddana hospitalizacji. Kwarantanną objęte są 53 osoby, a 251 nadzorem epidemiologicznym. Nadal nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa w powiecie pilskim - poinformował w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski

fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group