Koniec żużla? Klub nie dostanie zgody na użytkowanie obiektu

13.03.2020   Autor: Michał Kępiński
1046---232
Czy to koniec żużla w Pile? Na początku marca Towarzystwo Żużlowe Polonia Piła złożyło pismo o zawarcie umowy najmu stadionu przy ul. Bydgoskiej. Decyzja miasta jest jednoznaczna. Klub nie dostanie zgody na użytkowanie obiektu.

Pod koniec grudnia Polonia Piła zniknęła z żużlowej mapy Polski. W lutym w jej miejsce powstało nowe stowarzyszenie. Do nowego zarządu weszli ludzie związani... z poprzednim klubem. W marcu zwrócili się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z prośbą o zawarcie umowy najmu stadionu wraz z budynkami socjalnymi i magazynowymi. Odpowiedź z miasta jest negatywna. Klub nie dostanie zgody na użytkowanie obiektu.

- Zawiedliśmy się na tych ludziach, przede wszystkim chodzi tutaj o rozliczenia finansowe. Klub Polonia, bo umówmy się to jest Polonia, zakończył działalność długiem w stosunku do gminy rzędu ponad 400 tys. złotych - tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Z czego dług wobec samego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wynosi 375 tys. złotych. Odmowie dziwie się prezes Polonii. Tłumaczy, że zobowiązanie wygenerował poprzedni zarząd, a ustalenia z miastem jeszcze kilka tygodni temu były zupełnie inne.
- Kilkukrotnie spotykaliśmy się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji z panem dyrektorem i byliśmy zapewniani, że stadion otrzymamy na nowy sezon. Problem pojawił się z ewentualnym jakimś wsparciem finansowym, ale tutaj nikt z nas tego jako nowe stowarzyszenie nie oczekiwał. Przedstawiliśmy plany nasze na przyszłość, skład personalny w jakim chcielibyśmy dalej ten żużel reanimować i była aprobata - przekonuje Remigiusz Kaja, prezes Towarzystwa Żużlowego Polonia Piła.

Dziś tej aprobaty nie ma. Czy oznacza to koniec żużla w Pile? Według nieoficjalnych informacji zainteresowana reaktywacją speedwaya w grodzie Staszica jest grupa lokalnych przedsiębiorców związana z poprzednimi zarządami, jednak do oficjalnych rozmów z miastem jeszcze nie doszło.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group