Szkoła Podstawowa nr 1 doczeka się rewitalizacji?

12.03.2020   Autor: Artur Maras
306---88
Przedszkole przy ul. Żeleńskiego doczeka się termomodernizacji. Stanie się tak dzięki niskooprocentowanej pożyczce. Piła będzie starać się również o ponad 3 mln złotych na rewitalizację zabytkowej Szkoły Podstawowej nr 1 – zielone światło dali tej sprawie miejscy radni.

- Myślę, że mieszkańcy przyzwyczaili się do tych kilkunastu termomodernizacji w ostatnich dwóch latach. Przed nami ostatnia w zakresie przedszkoli. To jest przedszkole nr 6 przy ul. Żeleńskiego, które dzięki oszczędnościom po kilku przetargach, które odbyły się w tym roku możemy zrealizować. Kwota ponad miliona złotych - mówi Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła.
W formie preferencyjnej pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze te pozwolą na ocieplenie elewacji i wymianę okien w tym budynku z lat 70-tych. Dzięki temu przedszkole będzie płacić nawet o połowę niższe rachunki za ogrzewanie niż obecnie.

Piła stara się również o pozyskanie ponad 3 mln 300 tys. zł. na rewitalizację Szkoły Podstawowej nr 1. Plany oprócz odnowienia fasady, obejmują m.in. powstanie w obiekcie windy dla niepełnosprawnych. Pieniądze na ten cel także miałyby pochodzić z BGK.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group