W Pile powstaną nowe mieszkania komunalne

17.01.2020   Autor: Michał Kępiński
564---172
W Pile powstaną nowe mieszkania komunalne. Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje dwa bloki przy ulicy Andersa. Pierwszy budynek miałby zostać oddany do użytku w 2021 roku.

- Mieszkań będzie łącznie 69 w dwóch budynkach podobnych wyglądem do tych poprzednich w rejonie ulicy Andersa. Będą one realizowane głównie z funduszy gminy Piła z uzyskaniem dofinansowania bezzwrotnego z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości około 45 proc. - tłumaczy Remigiusz Dekarli, prezes TBS w Pile.

Koszt budowy dwóch bloków ma wynieść około 17 mln złotych z czego ponad 7 mln to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki czemu kwota czynszu za metr kwadratowy lokalu wyniesie nie więcej niż kilkanaście złotych.
Mieszkania mają być przeznaczone dla osób, które nie spełniają kryteriów przydziału lokalu socjalnego, w ramach zamiany z budynków o złym stanie technicznym lub w kolizji z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, a także jako „Mieszkania na Start” dedykowane młodym specjalistom, którzy zawodowo chcą związać się z Piłą.

Pierwszy z bloków miałby zostać oddany do użytku w 2021 roku, a drugi w 2024.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group