Transmisje pogrzebowych uroczystości na cmentarnym telebimie?

03.01.2020   Autor: Jakub Sierakowski
1287---163
Transmisje pogrzebowych uroczystości na cmentarnym telebimie?  Tak oryginalny pomysł będzie realizowany w Złotowie. Radni wpisali ten projekt w budżet na przyszły rok.

Sprawa ekranu wypłynęła podczas ostatniej, bardzo burzliwej sesji budżetowej Rady Miejskiej. Zgodnie z wnioskiem, który złożył jeden ze złotowskich radnych, do 50 tys złotych zwiększona została kwota na kilka inwestycji na nekropolii: dodatkowe punkty poboru wody, powiększenie terenu cmentarza i ta wzbudzająca największe emocje – telebim przy domu przedpogrzebowym.

- Jak ludzie się nie mieszczą pod budynkiem, to warto, żeby wiedzieli co się dzieje w środku - mówi jeden z mieszkańców Złotowa.

I to właśnie ten argument stał się podstawą złożenia wniosku o wpisanie tej inwestycji do przyszłorocznego budżetu miasta.

- Byłem na pogrzebie gdzie było bardzo dużo ludzi, którzy stali poza domem przedpogrzebowym. Mówili o tym, że dobrze by było, gdyby mogli uczestniczyć w tej uroczystości. Któryś z żałobników podpowiedział, że dobrze by było, gdyby był tam zainstalowany telebim - mówi Stanisław Wełniak, radny.

Tutaj pojawiają się jednak schody. Zgodnie z pismem, które od Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych czyli zarządcy obiektu otrzymał burmistrz, instalacja telebimu przy domu przedpogrzebowym jest technicznie niemożliwa.


- Myślę, że to bardziej wynika z niewiedzy. Jeżeli ktoś mówi, że nie można podłączyć telebimu, to ja mam wątpliwości, dlaczego żeśmy wylecieli w kosmos - ucina Stanisław Wełniak.

W kategoriach kosmicznych ten pomysł rozpatruje burmistrz miasta. 

- Totalnie abstrakcyjny pomysł. Komuś się wydaje, że należy udostępniać obraz z wnętrza podczas uroczystości, gdzie ludzie są pogrążeni w smutku. Nawet nie wiem jak miałbym to zadanie zrealizować. Teraz niestety będę musiał się nad tym  skupić, bo zostało wprowadzone kosztem innych rzeczy. Jak zabezpieczyć ten obiekt? Jaki telebim? Jak duży? - pyta retorycznie Adam Pulit.

Kolejne pytania, które zadaje burmistrz, to sposób nagrywania obrazu z ceremonii oraz kwestie ochrony wizerunku żałobników. Na te pytania władze miasta będą musiały znaleźć odpowiedzi…

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group