Motocykle przy Bydgoskiej zawarczą szybciej niż w 2021 roku?

17.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
246---50
Co dalej z żużlem w Pile – to pytanie zadają sobie wszyscy kibice Polonii. I mimo że klub wystąpi w rozgrywkach ligowych najwcześniej w 2021 roku, to wiele wskazuje na to, że motocykle przy Bydgoskiej zawarczą szybciej.

- Ostatnio w mediach przewijały się informacje o nowych ludziach, którzy chcieliby się podjąć budowania czegoś nowego od podstaw. Powiem tak: nam tutaj obecnym i działającym w Polonii Piła nic o tym nie wiadomo. Mamy swój własny plan odnośnie przyszłości, na pewno będziemy starali się pracować nad tym, żeby ten żużel ligowy w krótkiej przyszłości wrócił  - zapewnia Remigiusz Kaja, wiceprezes Polonii Piła.
Polonia Piła nie wystartuje w następnym sezonie w lidze z powodu braku gwarancji finansowych ze strony miasta. Magistrat nie zdecydował się na udzielenie dotacji klubowi. I to pomimo tego, że jak mówią przedstawiciele Polonii, współpraca z Falubazem Zielona Góra była niemal w 100 proc. pewna.

Ten pomysł zostanie zrealizowany najwcześniej przed sezonem 2021. To właśnie wtedy na stadion przy Bydgoskiej może wrócić ligowy żużel. Władze Polonii szczegóły odnośnie nowego klubu i zawodów, które odbędą się w Pile w przyszłym roku, mają zdradzić przed świętami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group