Asta Video Fest

Powstała wyjątkowa płyta. Już w sprzedaży

04.12.2019   Autor: Artur Maras
1277---59
Wyjątkowa płyta z kolędami i pastorałkami powstała w Pile. W jej przygotowanie oprócz niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej włączyli się także pracownicy ośrodka oraz zaproszeni goście. Wszyscy oni liczą na to, że dzięki sprzedaży tego charytatywnego krążka uda się pozyskać pieniądze na niezbędne remonty w siedzibie WTZ przy ul. Motylewskiej.

Występy w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej to nie rzadkość. W ten sposób niepełnosprawni podopieczni integrują się i spędzają razem czas.Jednak w budynku przy ul. Motylewskiej się nie przelewa. Potrzeba nowych sanitariatów i bieżących remontów. Pracownicy ośrodka marzą o lepszych warunkach dla uczestników warsztatów. Na to jednak brakuje pieniędzy. Dlatego też zakasali rękawy i wzięli sprawy w swoje ręce.

Wydali płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, pracowników oraz zaproszonych gości, w tym zespołu Na Górze.

- W różnych stylach muzycznych, jest tu i bossa nova i folklor i trochę na warszawską nutkę. Przepiękne kolędy, które wierzę w to  dadzą państwu wiele radości w świąteczne dni - przekonuje Hanna Gapińska, kierownik WTZ.
Pomysł zrodził się przed kilkoma miesiącami wraz z koniecznością wyremontowania łazienek. Na dokończenie prac po prostu zabrakło pieniędzy.

- Realizacja była już etapem bardzo szybkim. Chcieliśmy na początku zorganizować koncert kolędowy. Potem pojawił się pomysł, że może jednak zrealizujemy nagarnie, ponieważ to nagranie może nam pomóc w sfinansowaniu naszego celu, na który nam zabrakło środków - tłumaczy Karol Szonowski, pracownik WTZ.

Zaczęło się więc aranżowanie melodii i próby. Podopieczni uczyli się pilnie tekstów i tak przyszedł czas nagrać wszystko w profesjonalnym studiu. Dla uczestników warsztatów był to niezapomniany dzień.

- Myślę, że była to bardziej przygoda i duża radocha. Nie było przy tym spinania się. Oczywiście formy mieliśmy ułożone wcześniej, bo pracowaliśmy nad tym kilka miesięcy - opowiada Karolina Furmańczyk, muzykoterapeuta.

Zupełnie świeży jest też krążek z kolędami. W piątek ruszyła jego sprzedaż. Płyta w cenie 15 zł jest cegiełką, która realnie wspomoże działanie tego miejsca. Można ją nabyć w siedzibie WTZ, sklepie muzycznym Demo, księgarniach Jana Lusa oraz restauracji Stajnia. Dla tych 40 niepełnosprawnych podopiecznych może być to najpiękniejszy gest na zbliżające się święta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group