Kiedy obwodnica? Powstaje dokumentacja przebiegu S11

27.11.2019   Autor: Jakub Sierakowski
193---341
Rewolucja drogowa w Jastrowiu. Trwają przygotowania do rozpoczęcia trzech dużych inwestycji. Jedna z nich zakłada długo wyczekiwaną przez mieszkańców obwodnicę miasta.
- Bardzo się cieszę, że udało się dopiąć ostatni element przebudowy dróg krajowych na terenie naszej gminy. Bo właściwie są w tej chwili realizowane trzy projekty dokumentacyjne. Jeden dotyczy drogi i obwodnicy Jastrowia, czyli drogi ekspresowej S11, która będzie przebiegała po zachodniej stronie naszego miasta - mówi Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.

Drugi drogowy projekt zakłada przebudowę Drogi Krajowej nr 22. Pracę obejmą odcinek od granicy województwa, czyli miejscowości Szwecja do Byszek. Ostatnia, najbardziej kluczowa dla mieszkańców inwestycja to modernizacja i rozbudowa Drogi Krajowej nr 11, która przebiega przez centrum miasta, na odcinku Byszki – Podgaje.

Zakłada ona m.in. utworzenie niemal 30-kilometrowej ścieżki rowerowej, wymiany chodników, nawierzchni, czy też utworzenie w dwóch miejscach sygnalizacji świetlnej. GDDKiA zapowiedziała rozpoczęcie prac w przeciągu 3-4 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group